EDVARD ANDERSSON. Et par i landskab.

4052918. EDVARD ANDERSSON. Et par i landskab.

Akvarel på papir, 58 x 45,5 cm. Signeret Edvard Andersson. Frimærke signeret (Kindström nr 1033), på bagsiden af papiret dateret 1920'erne.

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom.

Lidt bølget og gulnet. Slid samt klare tårer langs kanterne af papiret.

Tema

Edvard Andersson - a modern colour explosion: Part III

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom.

Tema

Antal besøg: 447