EDVARD ANDERSSON. „Magisk belysning“.

4052383. EDVARD ANDERSSON. „Magisk belysning“.

Olie på panel, 58 x 38 cm, karmmål 70,5 x 50,5 cm. Signeret Edvard Andersson og dateret 1943.

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLING:
Den Frie Udstillning, København 1956, nr 215
Vikingsberg 1991, nr 40.

Overflade snavs.

Tema

Edvard Andersson - a modern colour explosion: Part III

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLING:
Vikingsberg 1991, nr 40.

Overflade snavs.

Tema

Antal besøg: 411