EDVARD ANDERSSON. „Den unge strateg“.

4052345. EDVARD ANDERSSON. „Den unge strateg“.

Olie på plade, 61,5 x 60,5 cm, karmmål 62,5 x 61,5 cm. Signeret Edvard Andersson og dateret 54.

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLING:
Den Frie Udstilling, København 1956 Nr. 20.

Mindre slid i hjørnerne af kedlen.

Tema

Edvard Andersson - a modern colour explosion: Part III

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLING:

Tema

Antal besøg: 1.015