EDVARD ANDERSSON. „Havudsigt“.

4052317. EDVARD ANDERSSON. „Havudsigt“.

Olie på plade, 60,5 x 61,5 cm, karmmål 62,5 x 63 cm. Signeret Edvard Andersson og dateret 52.

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLING:
Den Frie Udstillning, København 1956, nr 32.

Lette chips og malingstab langs kanterne af gryden, lille ridse.

Tema

Edvard Andersson - a modern colour explosion: Part III

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLING:

Tema

Antal besøg: 877