EDVARD ANDERSSON. „Cello“.

EDVARD ANDERSSON. „Cello“.
4051115. EDVARD ANDERSSON. „Cello“.

Olie på plade, 45,5 x 53 cm, karmmål 57,5 x 65 cm. Signeret Edvard Andersson og dateret 45.

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLING:
Den Frie Udstillning, København 1956, nr 97.

Let overfladesnavs.

Tema

Edvard Andersson - a modern colour explosion: Part III

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLING:

Let overfladesnavs.

Tema

Antal besøg: 830