EDVARD ANDERSSON. „Spektra“.

EDVARD ANDERSSON. „Spektra“.
4050894. EDVARD ANDERSSON. „Spektra“.

Olie på panel. 61,2 x 81,6 cm. Rammemål 63,5 x 83,5 cm. Signeret Edvard Andersson, dateret 1953.

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLINGER:
Galleri Mouffe Paris 1969
Galleri Gemini Palm Beach Florida 1970.

Mindre overfladesnavs.

Tema

Edvard Andersson - a modern colour explosion: Part III

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLINGER:
Galleri Mouffe Paris 1969

Mindre overfladesnavs.

Tema

Antal besøg: 1.163