WERNIE MATTMANN. Stormfuldt landskab med en flod. moderne impressionisme.
404799. WERNIE MATTMANN. Stormfuldt landskab med en flod. moderne impressionisme.
Wernie Mattmann (kunstmaler i det 20. århundrede); Olie på lærred, signeret nederst til højre, dateret 1978 på bagsiden, galleribjælke. mål ca. Ramme 118 x 89 cm, maleri 100 x 70 cm. Originalt brev vedhæftet.
Lidt alderstegn, men lakken er snavset. ramme stødt.