1 clutch med perlebroderi, ca 1960, etiket mærket Contessa Francesca original, fremstillet i Hong Kong. ca. 22,5 x 11,5 cm.
7 sølv smykker.
1 rosetformet broche i sølv med markasitter, ca 1940.
1 camé broche i forgyldt messing, ca 1910.
1 broche med mikromosaik, ca. 1900.
1 broche i 835 sølv med oval karneol, ca 1900.
1 broche med emaljedekoration i form af en rose, ca. 1900.
1 par halmøreringe, ca 1930/40.
1 par sølvskrueøreringe og imiterede perler, Carlson K & E, Göteborg, ca 1930/40.
1 ring i messing med grønne simulantsten, str. ca. 18, ca. 1900.
Halskæde og vedhæng i sølv med grøn simulantsten og marcasit, ca 1920.
Vedhæng i 830 sølv med blå simulantsten og marcasit med halskæde, ca 1920.
Vedhæng med gennembrudt dekoration i sølv og markasitter, medfølgende halskæde i 835 sølv, ca. 1930/30.
Armbånd i 830 sølv med markasitter, sikkerhedskæde, omkreds ca. 17,5 cm.
1 par øreringe i 935 sølv og marcasites, senere redesignet med stifter.
Brugsslitage.
7 sølv smykker.
Brugsslitage.