SPISESUMSGRUPPEN, 9 dele, nyrenæssance, slutningen af 1800-tallet.
403731. SPISESUMSGRUPPEN, 9 dele, nyrenæssance, slutningen af 1800-tallet.
Stole, 8 stk. Bord, længde ca. 154, bredde 123, højde 77 cm.
2 skiver á 70 cm.
En stol med afvist knop, en manglende knop. Brugsslitage.
Skive med ridser, pletter. Stole med revner. En stol med reparationer. Disk med mindre afvisning. Senere diske i mdf.
2 skiver á 70 cm.