SPEJL- og KONSOLSBORD, gustaviansk stil, første del af det 20. århundrede.
403690. SPEJL- og KONSOLSBORD, gustaviansk stil, første del af det 20. århundrede.
Facet glas. Kronet med sløjfe. Forgyldt træramme. Konsolbord med stenplade. Spejlmål: 145 x 60 cm. Konsol bordmål: længde 64 cm bredde 27 cm højde 73 cm.