BOJAN, Kina, 17./19. århundrede.

4032198. BOJAN, Kina, 17./19. århundrede.

Stor bøje med drage, porcelæn, underglasurblå, uglaseret mund. Kina 17./19. århundrede.
Højde ca. 22 cm
Omfang ca. 72 cm.

Godt vedligeholdt med aldersrelateret overfladeslid, tåger nedenunder. Låg mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde ca. 22 cm
Omfang ca. 72 cm.

Antal besøg: 624