BORDSÆT, nysølv og glas, omkring århundredeskiftet 18/1900.

402505. BORDSÆT, nysølv og glas, omkring århundredeskiftet 18/1900.

Fad af blåtonet opalglas med rig håndmalet dekoration i emaljefarver med forgyldte detaljer. Fod af nysølv. Højde 26,7 cm, diameter 25 cm.

Brugsslitage, fod med slidt forsølvning.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 793