402412. CHIFFONJÉ, valnøddefiner sidst i det 19. århundrede.
Nedklappelig skriveklap med skuffer bag og rum. Bredde 96, dybde 43, højde 138,5 cm.
Brugsslitage, ridser, mærker, revner. Ornamenter med skader. Løse boksknopper. Senere beslag på nederste skuffer.
Nøgle/nøgler findes