Yderfor, lertøj, Hjördis Oldfors, Uppsala Ekeby, gule og sorte striber.
Lysestage, sign.
Tønde på tot, "Måsen", Bing & Gröndahl.
Dåse / vase, formentlig Bobergs fajancefabrik.
Vas, lertøj, "Tora" Mari Simmulson, Upsala Ekeby.
Brugsslitage. Vase, "Tora" med Kantstødt.