Lysestager, 1 par, sølv 1 par nysølv.

401781. Lysestager, 1 par, sølv 1 par nysølv.

Sølv lysestager, højde 14 cm, drevet dekoration med blomster, løse lysmanchetter, stemplet med 830'er og kattefod, totalvægt 270 gram.

Lysestager af nikkelsølv, højde 16 cm, rokoko stil, fyldte bunde.

Brugsslitage, hukommelsesgravering.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.173