401212. PLADESKAB, 2 stk. Teaktræ, String Design AB, midten af det 20. århundrede.
To skabe med pladeskabsindretning type 1 og type 2 fra String Design AB, Vällingby.
Længde 78, bredde 34, højde 46 cm.
Fremstår med mindre brugsspor, solfalmning på de øverste brædder.
Nøgle/nøgler findes