TORSTEN RENQVIST. „Æblet“.

TORSTEN RENQVIST. „Æblet“.
4001496. TORSTEN RENQVIST. „Æblet“.

Olie på lærred monteret på panel, 36 x 49 cm. Signeret T.R

HERKOMST:
Erhvervet direkte fra kunstneren af vennen KG Ljungdahl efterfølgende inden for familien.

UDSTILLINGER:
„Torsten Renqvist - Fragmenter i jord og tid“, Konstakademie, 2024.

Overflade snavs, revner, mindre malingstab.

Kunstner/designer

Torsten Renqvist (1924–2007)

Tema

Torsten Renqvist - A Private Collection

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST:

UDSTILLINGER:

Kunstner/designer

Torsten Renqvist (1924–2007)

Tema

Antal besøg: 723