Olie på lærred monteret på panel, 36 x 49 cm. Signeret T.R
HERKOMST:
Erhvervet direkte fra kunstneren af vennen KG Ljungdahl efterfølgende inden for familien.
UDSTILLINGER:
„Torsten Renqvist - Fragmenter i jord og tid“, Konstakademie, 2024.
Overflade snavs, revner, mindre malingstab.