Bord + 8 stole + 2 lænestole.
Bord: to udtræksbrædder bredde 54 cm x 2 = 104 cm, højde 79 cm, bredde 110 cm, længde 134 cm, samlet størrelse 110 x 238 cm.
8 stole.
Et par lænestole.
Proveniens: "Bestilt og købt omkring århundredeskiftet 18-/1900 af en militærofficer i Boden. Solgt på en konkursauktion i Dalarna i 1930'erne efter en betjent. Den nuværende sælgers forældre købte spisestuemøblerne på konkursauktionen i Dalarna. Sønnen flytter nu og har ikke længere plads til gruppen." "#399936" "#399928" "#407592".
Bord + 8 stole + 2 lænestole.
8 stole.
Et par lænestole.