Højde 137 cm.
Bredde 170 cm.
Dybde 60 cm.
Smedede beslag.
En nøgle.
Proveniens: "Bestilt og købt omkring århundredeskiftet 18-/1900 af en militærofficer i Boden. Solgt på en konkursauktion i Dalarna i 1930'erne efter en betjent. Den nuværende sælgers forældre købte spisestuemøblerne på konkursauktionen i Dalarna. Sønnen flytter nu og har ikke længere plads til gruppen." "#399956" "#399936" "#407592".
Højde 137 cm.
Bredde 170 cm.
Dybde 60 cm.
Smedede beslag.
En nøgle.