BESTIK, 8 dele, sølv/rustfrit stål, 1900-tallet, totalvægt 216 gram.

399923. BESTIK, 8 dele, sølv/rustfrit stål, 1900-tallet, totalvægt 216 gram.

1 mindre gaffel, 12,5 cm, totalvægt 11 gram.
4 gafler, længde 17 cm, totalvægt 91 gram.
1 større gaffel, længde 20,5 cm, totalvægt 31 gram.
1 smørkniv, længde 19,5 cm, totalvægt 42 gram.
1 kagekniv, længde 20 cm, totalvægt 41 gram.

Alt bestik med guldbelagte detaljer og stemplet med en kattefod.
BEMÆRK! Kun sølvhåndtag.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

BEMÆRK! Kun sølvhåndtag.

Brugsslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 1.201