399923. BESTIK, 8 dele, sølv/rustfrit stål, 1900-tallet, totalvægt 216 gram.
1 mindre gaffel, 12,5 cm, totalvægt 11 gram.
4 gafler, længde 17 cm, totalvægt 91 gram.
1 større gaffel, længde 20,5 cm, totalvægt 31 gram.
1 smørkniv, længde 19,5 cm, totalvægt 42 gram.
1 kagekniv, længde 20 cm, totalvægt 41 gram.
Alt bestik med guldbelagte detaljer og stemplet med en kattefod.
BEMÆRK! Kun sølvhåndtag.
Brugsslitage.