3993758. EDUARDO ARROYO. „Citadin“.
Akvarel og blyant på papir
Signeret og dateret 1982. Det er en del af serien „Toute la ville en parle“.
Kilde: Éditions Karl Flinker galleri, Paris; privat samling, Barcelona.
52x40 cm.
I god stand. Det er ikke blevet undersøgt uden for rammerne. Lakeret træramme, med små fejl.
Akvarel og blyant på papir
52x40 cm.