399082. ELEPHANT, Ceylon Ibenholt, sølv og turmaliner, Sri Lanka. Anden halvdel af det 20. århundrede.
Forskellige farvede turmaliner, 16 stk.
Højde 16 cm. Klove og fødder med indlæg af koskind.
Turmaliner med en Kantstødt. Brugsslitage. Del/dele mangler.