Sæt FEST, 18-1900-tallet.

Sæt FEST, 18-1900-tallet.
398547. Sæt FEST, 18-1900-tallet.

Håndtaske(?) sidst i 1800-tallet, plast/pap og silke, længde 22 cm.
Langt rør, detaljer af ben, havskum og messing, slutningen af 1800-tallet, længde 40 cm.
Karaffel i form af en sømand, højde 26 cm, 1900-tallet, og 6 tilhørende glas, mærket Handmålat IP Halmstad.
Essayskål (mangler låg), Samson, glasurrevner, højde 17 cm.

Brugsslitage, ikke anmeldt.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage, ikke anmeldt.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 930