HANDSKRIFT 1792. Forsblad, Anders Fredrick.

397753. HANDSKRIFT 1792. Forsblad, Anders Fredrick.

Samlet poesi. Håndskrevet, sandsynligvis kopieret fra samtidige tidsskrifter. Signeret af Anders Fredrick Forsblad på indersiden af forsiden. i udvalg: Min Smak. utur Turku Avisen for Aaret 1792 Nr. 35. Værdien af sex. utur Turku Avis for året 1792. Ingen. 5. Ordens-Visa for Studerende. Bestillingen hos Grefve Mörners Valls.
76 s. samtidig halvfransk indbinding.

brugsspor.

Få foretaget en gratis vurdering!

brugsspor.

Antal besøg: 541