397248. CONRAD FRANZ. 2 vagtler på en eng.
Conrad Franz (*22.10.1950 Stockum); Olie på lærred, dateret omkring 1980, signeret nederst til højre, indrammet. mål ca. Ramme 35 x 29 cm, maleri 24,5 x 18,5 cm Vedhæftet er en flersidet artikel om maleren fra Wild & Hund magazine.