GERDA WALLANDER (1860-1926). „Fra den baltiske udstilling“.

3969520. GERDA WALLANDER (1860-1926). „Fra den baltiske udstilling“.

Olie på lærred, 55 x 66 cm. Rammemål ca. 65 x 75 cm. Signeret G. Wallander. Med titlen skrevet med blyant på spændrammen.

Overflade snavs, ujævnt strakt lærred.

Tema

Female artists - 150 Years of Creativity

Få foretaget en gratis vurdering!

Tema

Antal besøg: 558