396153. GLAS OBJEKTER, 6 stk, højde 5,5 - 29,5 cm, 1900-tallet.
Krukke, rødbroget, Ekenäs, højde 18 cm.
Vase, brunbroget, Strömbergshyttan, højde 29,5 cm.
Krukke, brun, Erik Höglund, højde 13,5 cm.
Figur - bjørn, gennemsigtig, signeret, højde 10 cm.
Kunstglas, blå, signeret G.Wärft - Kosta Boda, højde 5,5 cm.
Skål, gul-blå stribet, signeret A.Ehrner - Kosta Boda 1996, højde 6 cm.
Nederste ridser.
Vasen er let snavset indvendig.