LÆNESTOLE, et par, gustaviansk stil, malet træ, 1900-tallet.

395917. LÆNESTOLE, et par, gustaviansk stil, malet træ, 1900-tallet.

Fast polstring med blomstermotiver. Udskårne trædetaljer. Påklædte armlæn.
Sædehøjde 40 cm.

Brugsslitage, pletter, let indtørret polstring, delvist løsnet polstring på bagsiden af den ene.

Få foretaget en gratis vurdering!

Sædehøjde 40 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 1.074