395917. LÆNESTOLE, et par, gustaviansk stil, malet træ, 1900-tallet.
Fast polstring med blomstermotiver. Udskårne trædetaljer. Påklædte armlæn.
Sædehøjde 40 cm.
Brugsslitage, pletter, let indtørret polstring, delvist løsnet polstring på bagsiden af den ene.