395758. LYSKELYSE, empirestil, anden halvdel af 1800-tallet.
Messing, ophængt med prismer.
26/2. Skift fra empire første halvdel af 1800-tallet til "empire-stil anden halvdel af 1800-tallet".
Slitage, prismer mangler/løse, skader, en let arm af. Renoveret og suppleret.