CORGI LEGETØJ, 5 modelbiler, anden halvdel af det 20. århundrede.
395225. CORGI LEGETØJ, 5 modelbiler, anden halvdel af det 20. århundrede.
1 Aston Martin "James Bonds New" DB 5, optrækkelige frontmaskingeværer, optrækkelig bagrudeafskærmning, oplukkelig tag med katapultsæde; Længde 10 cm.
1 Superior Ambulance på Cadillac chassis, med elektrisk belysning (1,5 V batteri); Længde 11,5 cm.
1 Ghia L6.4 med Chrysler V8 motor, åbning af luger og døre, klapbare forsæder; Længde 11 cm.
1 Land Rover 109 B, trækvogn; Længde 11 cm.
1 Massey Ferguson traktor 6-5, løfteskovlarm og vippeskovl; Længde ca 12 cm.
Alder og Brugsslitage.
James Bonds Aston Martin: den løse JB-figur mangler, soltagsmekanismen ude af drift.
Ambulancens elektriske funktion ikke kontrolleret.
Ghian: kofangere med mærkbar slitage og mindre deformation, 3 dæk mangler, revne i bagruden.
Trækvognen: krog og line mangler.
Alder og Brugsslitage.