395156. MARMORSKULPTUR, dreng på en skildpadde.
Marmorskulptur, nøgen dreng, der rider på en skildpadde, hvid og grå marmor, skildpaddens næb og fingre på højre hånd og tæer på højre fod beskadiget, afslag på bagsiden af basen, Italien, 19./20. årh. århundrede, H x B x D ca. 38,5x22,5x28,5cm.
Skildpaddens næb og fingre på højre hånd og tæer på højre fod beskadiget, afslag på bagsiden af basen.