Clabrough & Bros kal. 12/70 #4571.

3951556. Clabrough & Bros kal. 12/70 #4571.

Shotgun English SVs Hammerless. Lav Clabrough&Bro`s. Kaliber 12/70. Tudlængde 66cm Ærme. Boret 1/2-1/4. Stemplet BNP. Udvidet spindel med krydsbolt. Top lever. Dobbelt udløser med sikring på stempelhalsen. Ejektor. Assisteret åbner. Nyreformede sidelåse af „back action type“. Basekøleskab og sidelås flammehærdet med rigelig gravering. Signalstifter. Pistol med pistolgreb. Monogram plade.

Mindre slitage. Meget god stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 565