ARMBÅNDSUR Lanco Barracuda, stål, automatisk.

3946291. ARMBÅNDSUR Lanco Barracuda, stål, automatisk.

Armbånd mangler.
Diameter ring uden krone 38 mm.
Plexiglas.

Karlstad Hammarö Auktionsverk sælger snart en større mængde Lanco ure. Alle stammer fra en herre, der hovedsageligt var forhandler af Lanco i 1960'erne og 70'erne.

Brugsslitage, overfladiske ridser, glasset med skrammer og ridser.
Skiven er lidt bleg med mørkere dele, hvor indikatorerne stod stille.
Bruges ikke i katalogisering, ikke åbnet, sælges som renoveringsobjekt.

Få foretaget en gratis vurdering!

Armbånd mangler.
Plexiglas.

Antal besøg: 560