Armbånd mangler.
Diameter ring uden krone 38 mm.
Plexiglas.
Karlstad Hammarö Auktionsverk sælger snart en større mængde Lanco ure. Alle stammer fra en herre, der hovedsageligt var forhandler af Lanco i 1960'erne og 70'erne.
Brugsslitage, overfladiske ridser, glasset med skrammer og ridser.
Skiven er lidt bleg med mørkere dele, hvor indikatorerne stod stille.
Bruges ikke i katalogisering, ikke åbnet, sælges som renoveringsobjekt.
Armbånd mangler.
Plexiglas.