EDVARD ANDERSSON (1891-1967). Stilleben.

3938849. EDVARD ANDERSSON (1891-1967). Stilleben.

Olie på panel, 61 x 61 cm. Signeret og dateret Edvard Andersson -48.

HERKOMST
Fra kunstnerens ejendom.

UDSTILLET
Den Frie Udstilling, soloudstilling „Edvard Andersson“, København, 1956, kat. nej. 206.

Del af et større depositum til Eslövs Stadshus, 1987 — 2012.

God kondition.

Tema

Edvard Andersson - a modern colour explosion: Part III

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST
Fra kunstnerens ejendom.

UDSTILLET

God kondition.

Tema

Antal besøg: 956