OPAL ØRESNITTER MED RUBY OG EMERALD ENOURAGE Sølv 925 signeret David Sigal.
393558. OPAL ØRESNITTER MED RUBY OG EMERALD ENOURAGE Sølv 925 signeret David Sigal.
Ørestikkene er lavet af 925 sølv og stemplet i overensstemmelse hermed, sammen med signet fra David Sigal, Canada.
Oval grundform sæt med en oval hel opal i et smukt farvespil omgivet af to cirkler af runde facetslebne rubiner og smaragder.
Samlet længde 1,5 cm, bredde 1,4 m, opal 7,2 x 5,4 mm, vægt 4,28 gram.