STOP og Tønde, 2 stk., tin, Sverige, 1800-tallet.

393304. STOP og Tønde, 2 stk., tin, Sverige, 1800-tallet.

Stop stemplet med 2 CW stempler, tre kroner og C4/G4 (1833/1837).
Højde inkl. håndtag, ca 20 cm.

Et fad stemplet med tre kroner på forsiden.
Bagsiden med Norrköping, O4 (1844), 2 SE-stempler, sandsynligvis Norrköpings stedsstempel og 2 uklare stempler.
Diameter 21 cm.

Et fad med et stempel på kun tre kroner.
Diameter 21,5 cm.

Brugsslitage, buler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Diameter 21 cm.

Diameter 21,5 cm.

Brugsslitage, buler.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 3.182