VAS og SKÅL, glas, Vicke Lindstrand, Kosta.

392493. VAS og SKÅL, glas, Vicke Lindstrand, Kosta.

Vase i klart glas og orange glasmasse i fængslet. Fra serien Sommerso. Signeret Kosta LH 1711. Højde 15 cm. Skål i klart glas med luftbobler. Signeret Kosta LH 1343. Længde 20 cm.

Der kan forekomme mindre ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.676