392020. FRANSK UR/UR, metallegering, formentlig 1800-tallet. århundrede.
RANCH PENDULE/MANIDE CLOCK", metallegering, beklædt med guld, sandsynligvis 1800-tallet. århundrede
Mål: 34 x 37 x 12 cm (højde x bredde x dybde).
Fremstår med aldersrelaterede brugsspor (skive). Ikke testet for funktion.