EDVARD ANDERSSON. Mor og søn.

EDVARD ANDERSSON. Mor og søn.
3920039. EDVARD ANDERSSON. Mor og søn.

Olie på lærred, 51,5 x 40,3. Frimærke signeret Edvard Andersson. Attesteret a tergo af Edvard Andersson Sterbhus. Udført i det 20. århundrede.

HERKOMST:
Kunstnerens ejendom.

Mindre knæk, mærke fra spænderammen.

Tema

Edvard Andersson - a modern colour explosion: Part III

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST:
Kunstnerens ejendom.

Tema

Antal besøg: 600