SABEL, Sverige, for kavaleribesætning, m/1893.

391766. SABEL, Sverige, for kavaleribesætning, m/1893.

Bladlængde 94,5 cm, total længde inkl. balje 112 cm, beslag i gennembrudt messing, signeret E.Svalling, Eskilstuna.

Brugsslitage, klinge med mindre pletter.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.258