391649. BRUNO ZACH. BRUNO ZACH BORDLAMPE, landmand med le.
Bruno Zach, Østrig 1891-1935, Art Nouveau bordlampe, bronzefod i form af en bonde med le, lampeskærm af glas med udskåret sommerfugl og blomsterdekoration, signeret på foden. B. Zach, omkring 1920, H ca. 70 cm.