SÆBEFAD, saltglaseret stentøj, omkring århundredeskiftet 18/1900.

391558. SÆBEFAD, saltglaseret stentøj, omkring århundredeskiftet 18/1900.

Lys glasur, stemplet "10 kg". Højde 37 cm.

Brugsslitage. Fastgørelse i bunden.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 529