3912454. ERIK ÖHRMARK. Sofa, gustaviansk (Aktiv 1777—1813).
Den er malet hvid. Indretning delvist skåret såvel som i pastelage. løse puder. Omarbejdet med senere ben. Koldstemplet EÖM.
Sædehøjde 47
Højde 99
Længde 188
Bredde 74.
Renoveret og færdiggjort, slid, malingstab, revner og mindre skader/afvisning.