LIEUT-COL J. MITCHELL. Napoleons fald, 3 bind, 1845.

3909513. LIEUT-COL J. MITCHELL. Napoleons fald, 3 bind, 1845.

Oberstløjtnant J. Mitchell. Napoleons fald, 3 bind, halvtitler, nutidig fuld kalv, forgyldt, 8vo, London: G. W. Nckkisson, 1845.

lejlighedsvis let pletblødning, ekstremiteter gnidte, nogle volumener med etiketter delvist mangler.

Tema

Books, Maps, Manuscripts & Photography

Få foretaget en gratis vurdering!

Tema

Antal besøg: 249