3909513. LIEUT-COL J. MITCHELL. Napoleons fald, 3 bind, 1845.
Oberstløjtnant J. Mitchell. Napoleons fald, 3 bind, halvtitler, nutidig fuld kalv, forgyldt, 8vo, London: G. W. Nckkisson, 1845.
lejlighedsvis let pletblødning, ekstremiteter gnidte, nogle volumener med etiketter delvist mangler.
Books, Maps, Manuscripts & Photography