SØLV, 2 dele, æske og vase, anden halvdel af det 20. århundrede.
390911. SØLV, 2 dele, æske og vase, anden halvdel af det 20. århundrede.
1 æske, medalje "Carolus XI" indstøbt i låg, æske stemplet "Sterling", CGH, H9 (=1958); Højde 9,5 cm, vægt med konstruktionsdetaljer 127 g.
1 vase, 835/1000 sølv; Højde 19,5 cm, vægt med fyld 97 g.
Alder og Brugsslitage.
Gravering findes i bunden af æsken.
Alder og Brugsslitage.