BAROMETER, E. Bourdon og Richards patent. Paris, slutningen af det 19. århundrede.

390907. BAROMETER, E. Bourdon og Richards patent. Paris, slutningen af det 19. århundrede.

Samlet diameter inklusive ramme ca 30 cm.

Slitage, laktab, stødmærker. Metaldele med pletter. Senere søm.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.792