CHRISTO. Indpakket rigsdag, projekt for Berlin. Collage i to dele 1992.
390877. CHRISTO. Indpakket rigsdag, projekt for Berlin. Collage i to dele 1992.
Hristo Vladimirov Yavashev (13.06.1935 Gabrovo, Bulgarien); Forlag Schumacher Edition Fils, offset litografi, signeret i blåt, uindrammet. mål ca. 82x65 cm.