TORSTEN HULT. „KLIPPER, BOHUSLÄN“. OLIE PÅ LÆRRED. i 1948.

3908490. TORSTEN HULT. „KLIPPER, BOHUSLÄN“. OLIE PÅ LÆRRED. i 1948.

Signeret Hult og dateret 48.
Billeddimensioner: 35x68 cm.
Rammemål: 53,5x86 cm.

Farve knitrer. Kraftigt rammeslid.

Kunstner/designer

Torsten Hult (1922–2012)

Få foretaget en gratis vurdering!

Signeret Hult og dateret 48.
Billeddimensioner: 35x68 cm.
Rammemål: 53,5x86 cm.

Kunstner/designer

Torsten Hult (1922–2012)

Antal besøg: 239