390713. ROLF SÄFVENBERG. Litografier, 6 stk. i mappe.
"Syren i vase", nummereret 41/120 og dateret 93, billedareal 51 x 36 cm "Hjo Hamn", nummereret 82/200 og dateret 92, billedareal 44 x 60 cm "Nacka Kirke", nummereret HC 9/12 og dateret 1988 , billedareal 32 x 32 cm "Utö Kvarn", nummereret 45/120, billedareal 49,5 x 31,5 cm "Åben vind", nummereret EA 8/XXX og dateret 82, billedareal 36 x 53,5 cm "Erstaviken Lindskär" , nummereret 76/200 og dateret 81, billedareal 38 x 55 cm.