FRITZ MEHNERT. Studie af en understøttet højre arm.

390109. FRITZ MEHNERT. Studie af en understøttet højre arm.

Fritz Karl Paul Erich Mehnert (16. oktober 1891 Naumburg/Saale - 23. marts 1932 Klinga); Kul/ugennemsigtig hvid på papir, signeret med monogram nederst til højre og dateret 20, uindrammet. mål ca. 25x50 cm.

God stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

God stand.

Antal besøg: 520